Portfolio

Afsluitdijk Waddencenter: bezoekersapp met QR-animaties

Meertalige app voor het Waddencenter: een QR-scan start een animatie op de schermen in de zaal.

Afsluitdijk Waddencenter: bezoekersapp met QR-animaties

Informatie op het moment dat iemand voor het scherm staat

Het Afsluitdijk Waddencenter (AWC) ontvangt bezoekers die de dijk, de natuur en de tentoonstelling willen begrijpen. Een vaste tekst op een paneel dekt dat niet voor elke taal en elk onderwerp.

CodeDivers ontwikkelde een meertalige app voor iOS en Android. Bezoekers scannen een QR-code. Die scan start een interactieve animatie op de schermen in het centrum en toont uitleg over het betreffende onderdeel.

Backend achter de scan

De app praat met een PHP-backend en een MySQL-database. De API bepaalt welke animatie en welke tekst bij een code horen, zodat de inhoud per taal en per tentoonstellingsonderdeel te beheren is. De interface van de beheer- en presentatielaag is opgezet met Bootstrap.

Bezoekers krijgen daardoor gerichte informatie over de tentoonstelling en de omgeving, in plaats van één algemene toelichting voor iedereen.

Gebruikte technologieën

  • #php
  • #api
  • #mysql
  • #bootstrap
  • #xcode
  • #swift
  • #android
Afsluitdijk Waddencenter: bezoekersapp met QR-animaties